Svatby - ceník fotoslužeb a obchodní podmínky 

Focení svateb miluji, dávám do něj vše a snažím se pro nevěstu se ženichem udělat maximum, aby měli krásnou vzpomínku na celý svatební den v podobě krásných fotografií.  Doufám, že se Vám ukázky v galeriích líbily a proto jste teď zde a chystáte se číst informace o cenách a samotném focení.                   

Čtěte, prosím, pozorně celou stránku, obsahuje nejen ceník ale také nedílné podmínky focení (= obchodní podmínky), autorská práva atd. Objednávkou fotoslužeb souhlasíte s obchodními podmínkami. Prosím, věnujte jim náležitou pozornost.  

Máte-li doplňující dotazy, není-li Vám něco jasné, je nezbytné vše řešit před samotným focením. 

Informace o dopravném, poštovném apod. najdete v dolní části ceníku.

Uvedné ceny jsou v CZK.

SOUČÁSTÍ CENY JE PRÁVO FOTOGRAFA ZVEŘEJNIT UKÁZKU ZE SVATEBNÍHO DNE - viz galerie a sociální sítě.

 

Obsah: přípravy nevěsty (dle možností přípravy ženicha), svatební detaily, momentky, obřad, skupinové fotografie novomanželů se svatebčany, portréty novomanželů, hostina,  první společné jídlo - polévka, krájení dortu, momentky z oslavy, první novomanželský tanec. V rámci tohoto celodenního balíčku velmi často využíváme další čas v rámci oslavy pro focení dalších portrétů novomanželů.  

Doba trvání:  10 hodin 

Co dostanete:  fotografie na DVD s Vaším osobním obalem (cca 300-330 fotografií **) a 50 ks výtisků* ve formátu 13x18

Cena: 14.000,-- 

 

Obsah: vše viz balíček "premium" + svatební veselí

Doba trvání: 12 hodin 

Co dostanete: fotografie na DVD s Vaším osobním obalem (cca 350-370 fotografií **) a 60 ks výtisků* ve formátu 13x18

Cena: 16.000,-- 

 

Upozornění: vybraný celodenní svatební balíček nelze po závazné rezervaci změnit za menší!

 

 

 

Obsah: balíček 3 + hostina : tradice (např. rozbíjení talířku), výzdoba, první společné jídlo - polévka, krájení dortu (následuje-li po úvodní hostině)

Doba trvání:  4 hodiny

Co dostanete: fotografie na DVD s Vaším osobním obalem (cca 160-180 fotografií **) a 30 výtisků* ve formátu 13x18

Cena: 9.000,--

 

Obsah: obřad, momentky, skupinové fotografie novomanželů se svatebčany, fotografování novomanželů dle možností v interiéru / exteriéru místa obřadu

Doba trvání: do 2 hodin

Co dostanete:  fotografie na DVD s Vaším osobním obalem  (cca 110-130 fotografií **) a 20 výtisků* ve formátu 13x18

Cena: 7.000,--

 

** fotografie jsou vždy výběrem fotografa, svatební balíčky obsahují mix barevných a černobílých fotografií

* viz níže ukázka orámování výtisků, výtisky vybírá fotograf a jsou průřezem celého focení

 

CENY NEOBSAHUJÍ: 

DOPRAVA apod.:

Doprava v rámci hl.m.Prahy je součástí ceny. Ostatní: příplatek za dopravu : 5,-/km (počítáno Praha 5 - svatba - Praha 5).

Při focení v placených zahradách (např. Průhonice, Dendrologická zahr., Botanická zahr.) není součástí ceny za fotobalíček vstupné nebo jiné poplatky za fotografa a asistenta). Pro bližší info napište, prosím, kontkrétní poptávku. Děkuji.

U míst, kde není aktuálně jiná možnost parkování než placené parkování, bude parkování připočítáno k ceně. Děkuji za pochopení.

DVD pro rodinu a přátele: 

Vaše svatební fotografie na DVD pro rodinu a přátele!

Cena: 1-5 ks = 70,--/1ks, 6-10 = 50,--/1ks

Co dostanete: DVD s Vašimi svatebními fotografiemi s reprezentativním obalem s koláží Vašich svatebních fotografií.

POŠTOVNÉ:

Při zasílání hotových fotografií poštou na dobírku je potřeba připočítat poštovné ve výši 100,--.  Ceny neobsahují poštovné do zahraničí, které je vždy počítáno do konkrétní destinace určené klientem.

DALŠÍ:

Nová černobílá verze k původní dodané barevné fotografii v elektronické podobě stojí 30,--/ks. Nová barevná verze k původní dodané černobílé fotografii v elektronické podobě stojí 70,--. Tuto druhou verzi fotografie je možné po vzájemné dohodě objednat po dobu max. 2 týdnů od data přednání fotografií.

Každá další hodina nad rámec vybraného balíčku služeb stojí CZK 700,--. 

Slevy a akce nelze kombinovat; nevztahuje se na dopravné. Sleva se vždy počítá ze základního ceníku. Nevztahuje se na hodiny navíc nad rámec balíčku.

Jako bonus dostanete v elektronické podobě všechny upravené fotografie také ve zmenšené verzi (s malým logem fotografa) pro použití Internet / e-mail / pro další dodavatele (viz autorská práva).

DOBA DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ:

V závislosti na sezóně, aktuálním vytížení a rozsahu zakázky - cca 3-5 týdnů. 

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Výsledné fotografie jsou dokumentací Vašeho svatebního dne odpovídající místu konání, které jste si vybrali, a aktuálním podmínkám na daném místě (ať už se jedná o přípravy, focení novomanželů nebo hostinu aj.).

Fotografie odpovídají subjektivnímu kreativnímu vnímání fotografa a jeho vlastnímu způsobu úpravy fotografií (barva, kontrast atd.). Finální výběr snímků je výběrem fotografa. 

Fotograf neručí za počet výsledných upravených fotografií v případě, že dojde k výraznému omezení možností focení ze strany klienta (čas na focení, pózování novomanželů/klientů apod.) nebo nepředvídaných podmínek (počasí apod.). V takových případech klient nemá nárok na snížení ceny za objednanou službu.

Milé nevěsty, dovoluji si na základě svých zkušeností doporučit: nepodceňujte úpravu pleti a vlasů a využijte služeb profesionálních vizážistek. Na fotografiích je výsledek jejich práce velmi znát.

Zákazník bere v úvahu a souhlasí s tím, že každý člověk je jiný, má svůj osobitý vzhled a estetická kvalita fotografií se vzhledem k této skutečnosti různí. Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem k reklamaci výsledných fotografií.

Závazná rezervace fotoslužeb platí potvrzením rezervace prostřednictvím e-mailu a musí být oboustranně potvrzená. V případě svateb pak souběžně se složenou zálohou, o jejíž výši budete informováni e-mailem. Záloha garantuje rezervaci termínu focení a je nevratná v případě zrušení rezervace ze strany klienta. V ceně focení zaplacením zálohy má klient možnost 1x změnit závaznou rezervaci konkrétního data. Druhá změna je zpoplatněna. 

Info: pokračování:

Je dobré požádat svatebčany, aby při obřadu nefotili alespoň při nejdůležitějších momentech jako je např.první polibek novomanželů. Zvlášť v uzavřenějších prostorách dokáže přímý protiblesk způsobit nekvalitu snímku, na který mám často jen pár vteřin. Na pózování novomanželů je potřeba klid při focení tzn. probíhá bez účasti ostatních svatebčanů (s vyjímkou např. svědkyně, kamaráda na pomoc novomanželům) či jiných fotografů.

Focení svatební hostiny... aneb odpověď na otázku, zda máte s fotografem počítat na jídlo... Svatební den je jedinečný ve Vašem životě, náročný na přípravu a realizaci všech představ o něm. Stejně jako pro Vás, je výjimečný i pro Vašeho fotografa, který se při své celodenní práci snaží zachytit pro Vás spoustu okamžiků a detailů, které vše umocňují. I z toho důvodu je proto vhodné podávat jídlo pro fotografa ve stejné místnosti, kde probíhá hostina. Bohužel si při focení svatby nemám možnost zajít na rychlý oběd jinam a potřebuji být co nejvíce přítomna dění na hostině a zaznamenat důležité okamžiky Vaší svatby. 

 

* Vytisknuté fotografie v objednaném balíčku ve formátu 13x18 jsou vždy elegantně reprezentativně orámované viz ukázka:

Fotografie dodané v plném rozlišení jsou vždy v poměru stran 10x15.

Další stejně zarámované výtisky je možné doobjednat; cena 15,--/ks.

Máte-li vlastní přání na konkrétní záběr / typ pózy / detail aj. je nutné vyslovit své přání při focení konkrétní části dne, které se požadavek týká (např. rádi byste určitou pózu novomanželů – je nutné to říct včas při focení ženicha s nevěstou apod.).  Je nutné počítat s aktuálními podmínkami na daném místě focení.

Nenabízím možnost vlastního výběru záběrů z neupravených fotografií. Neposkytuji neupravené fotografie. Raw verze původních fotografií jsou smazány 3 týdny po ukončení zakázky.

Máte-li zájem, je možné domluvit si osobní schůzku v rámci Prahy 5 (oblast Anděl, Košíře, Motol, Smíchov).

AUTORSKÁ PRÁVA:

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel,  propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

FOTOGRAFIE jako reference pro další dodavatele (květinářky, restaurace, vizážistky, koordinátoři, svatební salony/agentury apod.): klient smí poskytnout dalším dodavatelům fotografie jako reference pouze v dodané zmenšené verzi s logem fotografa!!!

VAŠE FOTOGRAFIE - PREZENTACE PRÁCE FOTOGRAFA A VIZÁŽISTEK:

Vzhledem  k tomu, že svou práci a služby mohu propagovat pouze prostřednictvím konkrétních výsledků tj. fotografií z vlastních focení, vyhrazuji si právo použít výběr fotografií z focení pro svou prezentaci a propagaci svých služeb.  Vztahuje se na všechny druhy focení.

SOUČÁSTÍ CENY JE PRÁVO FOTOGRAFA ZVEŘEJNIT UKÁZKU ZE SVATEBNÍHO DNE - viz galerie a sociální sítě.

DOHODA PROSTŘEDNICTVÍM SMS, E-MAILU ČI JINÉ PÍSEMNÉ KOMUNIKACE JE BRÁNA JAKO ZÁVAZNÁ A NAHRAZUJE TAK PÍSEMNOU SMLOUVU.

Vyhrazuji si právo fotit bez účasti dalších fotografů.

 

***KONEC***